W trosce o bezpieczny wypoczynek podczas zbliżających się ferii policjantki z łęczyńskiej komendy spotkały się z uczniami z Zespołu Szkół w Puchaczowie. W spotkaniu z funkcjonariuszkami udział wzięło kilkaset osób. Policjantki przypominały zasady bezpiecznych zachowań.

Już za kilkanaście dni rozpoczynają się ferie w województwie lubelskim. W naszym regionie będą trwały od 11 do 24 lutego. Czas przed feriami jest dla policjantów doskonałą okazją, aby prowadzić spotkania z uczniami w szkołach na tematy związane z bezpieczeństwem podczas zimowego wypoczynku.

Wczoraj, 29 stycznia funkcjonariuszki odwiedziły Zespół Szkół w Puchaczowie. W spotkaniu z policjantkami udział wzięło kilkaset osób. Policjantki przestrzegały przed niedopuszczalnymi zachowaniami takimi jak jazda sankami doczepionymi do samochodu, zjeżdżanie na sankach w pobliżu dróg czy zabawy na zamarzniętych rzekach i innych akwenach wodnych na których lód może się w każdej chwili załamać.

Policjantki podczas spotkania ze starszymi uczniami omówiły tematy dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich w tym pojęcie demoralizacji, czynu karalnego oraz środków wychowawczych i poprawczych, które sąd rodzinny może zastosować wobec osoby nieletniej. Omówiono zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Poruszano także tematy dotyczące praw człowieka i równego traktowania i handel ludźmi.

Wszystkim uczniom przypomniano o konieczności przestrzegania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, aby nie stać się sprawcą czy też ofiarą zdarzenia drogowego. Mundurowi wskazywali jak ogromne znaczenie dla widoczności na drodze ma noszenie odblasków.

Łęczna 30 stycznia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876