25 marca na terenie gm. Puchaczów policjanci z łęczyńskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Celem działań była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wyeliminowanie z dróg tych, którzy siadają za kierownicę po alkoholu.

Wczoraj rano w ramach działań ,,Trzeźwy poranek” policjanci z łęczyńskiej komendy na terenie gminy Puchaczów przeprowadzili wzmożone kontrole kierujących. Funkcjonariusze skontrolowali blisko 100 kierujących pojazdami. Policjanci wykryli dwóch kierujących, którzy niestety po alkoholu postanowili wsiąść za kierownicę pojazdu.

Kilka minut po godz. 7:00 w miejscowości Turowola Kolonia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Peugeot. Za kierownicą siedział 43–letni mieszkaniec gm. Wierzbica. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Z kolei w miejscowości Nadrybie Wieś w ręce policjantów z łęczyńskiej drogówki wpadł 38–letni mieszkaniec gm. Cyców. Mężczyzna kierował pojazdem marki Volkswagen Golf mając w organizmie blisko 0,6 promila alkoholu.

Policjanci obu mężczyznom zatrzymali prawa jazdy. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 26 marca

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876