Łęczyńscy policjanci zatrzymali sprawcę rozboju, do którego doszło w dniu meczu Górnik Łęczna – Widzew Łódź. 26 – latek dokonał rozboju na 33 – letnim mieszkańcu Lubartowa. Sprawca uderzył go pięścią w twarz po czym zabrał szalik z logo klubu Widzew Łódź.

Do zdarzenia doszło w Łęcznej. 33- letni mieszkaniec Lubartowa przyjechał ze swoją narzeczoną na mecz piłki nożnej Górnik Łęczna – Widzew Łódź. W okolicy parkingu jednego ze sklepów 33 – latek został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę. Mężczyzna ten uderzył go pięścią w twarz, następnie sprawca zabrał mu szalik z logo klubu Widzew Łódź. Pokrzywdzony został ponownie uderzony kiedy chciał odzyskać utracony szalik. W wyniku tego zdarzenia mieszkaniec Lubartowa trafił do łęczyńskiego szpitala. Po udzielonej pomocy medycznej został zwolniony.

Po otrzymanej informacji o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania napastnika. Analizowali zebrane w sprawie materiały. Kryminalni wytypowali sprawcę tego przestępstwa. Okazał się nim 25 – letni mieszkaniec gm. Łęczna. Mężczyzna został zatrzymany w miniony czwartek.

W sobotę mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzut rozboju. Zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zbliżania się do pokrzywdzonego, a także zakaz wstępu na imprezy masowe.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo rozboju zagrożone jest kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 8 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876