O blisko sto procent poszybowały w górę opłaty za śmieci w Łęcznej. Nowe stawki wejdą w życie od 1 czerwca 2019 roku.

10 kwietnia radni miejscy w Łęcznej ponownie debatowali na temat opłat za śmieci. Po analizie komisja rewizyjna zarekomendowała jednak stawki proponowane przez burmistrza. Za jego propozycją opowiedziało się 12 radnych, siedmiu zagłosowało przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu.

Stawki poszybowały o blisko sto proc. Za śmieci posegregowane od 1 czerwca zapłacimy 17 zł miesięcznie od osoby (było 9 zł), a za zmieszane 25 zł (do tej pory 14 zł).

Moim osobistym zdaniem (a nie mam niestety wystarczającej wiedzy by obiektywnie stwierdzić czy aż tak wysokie podwyżki były uzasadnione), skoro już taka podwyżka była niezbędna, to śmieci segregowane powinny podrożeć mniej, a niesegregowane więcej. A jednocześnie kontrola, czy deklarujący segregację śmieci wywiązują się ze swoich zobowiązań, powinna być o wiele sprawniejsza i nieść za sobą ewentualne kary. Przecież tu nie chodzi tylko o kasę ale o mniejsze zanieczyszczanie środowiska. To powinno być naszym głównym celem.

Łęczna 11 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876