Centrum Pomocy Senioralnej im. Jana Pawła II – tak będzie nazywać się zakład opiekuńczo-leczniczy i dom opieki dziennej dla seniorów, który ma powstać w budynku dawnego szpitala w Jaszczowie.

Kiedy dziesięć lat temu powstał szpital w Łęcznej jednocześnie zamknięto placówkę w Jaszczowie. Od początku planowano, że w budynku starego szpitala powstanie zakład opiekuńczo-leczniczy. Jednak zadłużony powiat nie miał pieniędzy na taką inwestycję. W efekcie opustoszały i oczywiście nieogrzewany budynek po dawnym szpitalu popadał w coraz to większą ruinę. Starostwo kilkakrotnie ogłaszało przetarg na sprzedaż tej nieruchomości (budynek z dwoma działkami o łącznej powierzchni 4,5 ha), ale nie znalazł się żaden chętny.

W tej sytuacji nowe władze powiatu postanowiły wrócić do starego pomysłu, tym bardziej, że staroście Krzysztofowi Niewiadomskiemu, dzięki dobrym kontaktom z sekretarzem stanu w ministerstwie rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztofem Michałkiewiczem, udało się uzyskać wsparcie z ministerstwa. 19 kwietnia, starosta Krzysztof Niewiadomski poinformował o tym w programie TVP Lublin „Poranek między Wisłą a Bugiem”. Ministerialne dofinansowanie pochodzić ma z środków dla osób niepełnosprawnych.

Prace nad przebudową starego szpitala w Jaszczowie i stworzeniem w obiekcie domu dziennej opieki dla seniorów i zakładu opiekuńczo-leczniczego dla ponad 40 osób, trwały już od pewnego czasu. Dzięki temu szpital powiatowy w Łęcznej zarządzający budynkiem ma już pozwolenie na budowę i gotowy projekt. Fizycznie prace przy nowej placówce służby zdrowia w powiecie łęczyńskim powinny ruszyć jeszcze w tym roku.

Zdjęcia pochodzą z okresu ostatnich miesięcy funkcjonowania szpitala w Jaszczowie.

Łęczna 04 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876