7 maja na terenie powiatu łęczyńskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących. Najpierw w Starej Wsi doszło do potrącenia pieszej. Z kolei w miejscowości Dąbrowa nietrzeźwy kierujący nie ustąpił pierwszeństwa pojazdowi ciężarowemu.

Wczoraj około godziny 9:30 dyżurny łęczyńskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w Starej Wsi doszło do potrącenia pieszej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że poruszająca się poboczem 54-letnia mieszkanka gminy Łęczna została potrącona przez kierującego pojazdem marki BMW, który uciekł z miejsca zdarzenia. W wyniku potrącenia piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy wypadku. W Łęcznej zatrzymali 57-letniego kierującego pojazdem marki BMW. Mężczyzna był pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Jak się okazało mieszkaniec gminy Kock nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wkrótce odpowie przed sądem. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowca był również sprawcą drugiego zdarzenia drogowego na terenie powiatu łęczyńskiego. Po godzinie 18:00 w miejscowości Dąbrowa 59-letni mieszkaniec Lublina, kierujący pojazdem marki Volvo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Volvo. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Policjanci wyczuli woń alkoholu od 59-latka. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie potwierdziło przypuszczenia mundurowych, mężczyzna miał ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna siadając w takim stanie za kierownicę samochodu dopuścił się przestępstwa za które grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 59-latek utracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Łęczna 08 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876