Dzielnicowi gminy Milejów udaremnili jazdę pijanemu kierowcy, który mając ponad 3 promile w organizmie kierował mitsubishi. Ponieważ auto odmówiło mu posłuszeństwa, zwrócił się o pomoc do jednego z mieszkańców. Świadek widząc, że kierowca jest kompletnie pijany, poinformował o tym fakcie swojego dzielnicowego.

Dzielnicowi patrolujący rejon gminy Milejów otrzymali informację, że prawdopodobnie pijany mężczyzna podjechał mitsubishi pod jedną z posesji i próbuje uruchomić pojazd. Chwiejnym krokiem skierował się po pomoc. Poprosił o „kable”, gdyż jak twierdził rozładował mu się akumulator.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali 40-letniego mieszkańca Parczewa, który próbował odpalić mitsubishi. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że 40-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu, a ponadto nie posiadał prawa jazdy.

Awaria auta być może zapobiegła tragedii na drodze. Teraz kierowca za swoje czyny odpowie przed sądem, grozi mu kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz dotkliwe konsekwencje finansowe.

Łęczna 16 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876