Łęczyńscy kryminalni zlikwidowali kolejną plantację marihuany znajdującą się przy kanale Wieprz. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 120 krzewów konopi z plantacji nad Wieprzem i z uprawy domowej. Zatrzymali też 26 i 27-latka podejrzanych o założenie plantacji.

Tuż przy kanale Wieprz, na terenach trudno dostępnych, mundurowi ujawnili plantację konopi indyjskich, gdzie znajdowało się łącznie 114 krzewów w różnej fazie wzrostu. Dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o założenie nielegalnej uprawy zostało zatrzymanych w trakcie dojazdu do plantacji, kiedy jechali pielęgnować „rośliny”.

Funkcjonariusze sprawdzili dokładnie pomieszczenia zajmowane przez plantatorów. W jednym z obiektów ujawnili 8 roślin konopi znajdujących się w plastikowych doniczkach, susz roślinny marihuany oraz metalowy młynek z zawartością suszu.

Podejrzani usłyszeli zarzuty zorganizowania nielegalnej plantacji, która to uprawa mogła dostarczyć znacznej ilości ziela konopi. Jeden z nich trafił na dwa miesiące do tymczasowego aresztu. Za popełniony występek mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Łęczna 12 czerwca 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876