Wczoraj 32-latka padła ofiarą oszustwa podczas sprzedaży tableta na jednym z portali internetowych. Kupujący oświadczył, że wyśle po towar kuriera i pokryje koszty dostawy z uwagi na podpisaną umowę z jedną z firm.

Sprawa zaczęła się dosyć niewinnie, gdyż około pół roku temu na jednym z portali internetowych kobieta wystawiła ogłoszenie o sprzedaży tableta. Pod koniec marca skontaktowała się z nią osoba chętna do zakupu towaru. W treści korespondencji sms kupujący oświadczył, że transakcje chce realizować za pomocą przesyłki pobraniowej, gdyż ma podpisana umowę z jedną z firm kurierskich i zamawia kuriera, który zabierze paczkę. Kupujący zapewniał, że zapłata za tablet odbędzie się za pośrednictwem kuriera, który wypłaci należną kwotę po otrzymaniu paczki. Tuż przed odbiorem przez kuriera towaru, kupujący oświadczył sprzedającej, że ma 5 dni na uregulowanie płatności.

W umówionym miejscu i czasie pojawił się mężczyzna ubrany w typowy strój dla kuriera i odebrał paczkę bez wypłaty jakichkolwiek pieniędzy za pobrany towar. Kobieta straciła blisko 3 tys. zł.

Łęczna 8 kwietnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876