Dyżurny łęczyńskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że po miejscowości Rogóźno (gm. Ludwin) porusza się nietrzeźwy kierowca. Policjanci szybko zlokalizowali wskazany w zgłoszeniu pojazd, którego kierowca nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Podczas pościgu 25-latek stracił panowanie nad samochodem i wjechał w ogrodzenie domku letniskowego i skrzynkę energetyczną, jednak dalej chciał uciec pieszo. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj, 14 czerwca w godzinach porannych dyżurny łęczyńskiej komendy został poinformowany, że w okolicach miejscowości Rogóźno pojazdem marki renault porusza się nietrzeźwy kierowca. Skierowany na miejsce patrol ruchu drogowego szybko zlokalizował wskazany w zgłoszeniu samochód. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca renault nie zatrzymał się do kontroli drogowej i na widok radiowozu zaczął przyspieszać. Po kilkukilometrowym pościgu kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w skrzynkę energetyczną. Po uderzeniu kierujący wybiegł z samochodu i próbował pieszo uciec w pobliski las.

Mężczyzna został zatrzymany przez łęczyńskich funkcjonariuszy. W trakcie zdarzenia 25-letni mieszkaniec Lublina zachowywał się agresywnie i znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości, w związku z czym została pobrania od niego krew. Kierowca został osadzony w policyjnym areszcie i wkrótce odpowie przed sądem.

Łęczna 15 czerwca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876