Łęczyńscy funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego kierowcę prowadzącego auto marki Rover, który próbował uciec interweniującym policjantom. Mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz ucieczkę przed policjantami.

Dyżurny łęczyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że po ul. Jana Pawła II w Łęcznej, samochodem marki Rover, porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego szybko znaleźli opisane w zgłoszeniu auto. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych przystąpili do zatrzymania pojazdu, jednak kierujący nim 43-latek próbował uciec. Ponadto kierowca w trakcie pościgu symulował oddawanie strzałów przez szybę w kierunku interweniujących funkcjonariuszy. Gdy policjanci zajechali radiowozem drogę podejrzanemu kierowcy, wysiadł z samochodu i zaczął uciekać dalej pieszo… po chwili był już w rękach policji.

Z uwagi na zachowanie 43-latka i symptomy wskazujące na to, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających policjanci przeprowadzili badanie. Wstępny wynik wykazał prawdopodobieństwo obecności amfetaminy w organizmie mężczyzny. Od kierowcy dodatkowo została pobrana krew, a on sam został zatrzymany do wyjaśnienia dokładnych okoliczności zdarzenia.

W świetlne obowiązujących przepisów, samo nie zatrzymanie pojazdu do kontroli mimo wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych wydawanych przez funkcjonariusza policji stanowi przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5.

Łęczna 28 lipca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876