Łęczyńscy policjanci podczas kontroli autobusu wykryli nieprawidłowości we wskazaniu licznika kilometrów. W autobusie „ubyło” ponad 24 tysiące kilometrów w porównaniu do stanu odnotowanego na ostatnim badaniu technicznym.

Wczoraj podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w miejscowości Rogóźno policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 52-latka kierującego autobusem. Policjanci sprawdzili aktualny stan licznika kilometrów. Jak się okazało licznik wskazał o ponad 24 tysiące kilometrów mniej niż podczas ostatniego badania technicznego. Kierowca oświadczył, że autobus zakupił około 2 tygodni temu i nie ingerował we wskazanie przebiegu pojazdu.

Teraz policjanci wyjaśnią, w jakich okolicznościach doszło do zmian wskazań drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny. Przypominamy, że za zaniżanie przebiegu pojazdu grozi surowa kara, nawet do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

 

Łęczna 20 października 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876