Gminna Biblioteka Publiczna w Cycowie zrealizowała zadanie „Gmina Cyców w obiektywie”, dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu w lubelskiej edycji „Bardzo Młoda Kultura” 2020.

Działania miały pobudzić aktywność młodzieży do udziału w życiu kulturalnym i społecznym, zwiększyć zainteresowanie historią miejscowości oraz poszerzyć wiedzę i umiejętności z dziedziny fotografii. W projekcie wzięła udział 16-osobowa grupa młodzieży uczęszczająca do szkół podstawowych na terenie gminy Cyców.

Doskonałym wprowadzeniem do projektu była prelekcja wzbogacona prezentacją multimedialną poświęcona historii naszej gminy, którą przygotowała i przeprowadziła Anna Kozak-Okońska – nauczyciel polonista z partnerskiej szkoły. Główną atrakcją były 3-dniowe warsztaty fotograficzne, które poprowadził Grzegorz Zupan - artysta fotografik.

W trakcie trwania warsztatów młodzież poznała podstawowe techniki fotografowania. Podczas wycieczki plenerowej powstały zdjęcia obrazujące piękno naszej gminy, które pod okiem fotografa zostały wywołane XIX-wieczną techniką cyjanotypią. Spośród wszystkich fotografii, zostały wybrane i wyróżnione dwie. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni. Wszystkie zdjęcia wyeksponowano na wystawie w bibliotece. Efektem działań uczestników są także pocztówki, foldery, fotoksiążka i kubki z nadrukiem. W projekcie udział wzięła młodzież ze szkół: w Cycowie, Głębokiem i Malinówce.

Rezultaty pracy młodzieży zaprezentowane zostały na spotkaniu podsumowującym. Wszyscy zainteresowani mogą je obejrzeć na stronie You Tube

). Film pilotażowy zmontował Kamil Rak – instruktor muzyki GDK w Cycowie. Partnerami zadania byli: Zespół Szkół im. 7. Pułku Ułanów Lubelskich w Cycowie oraz Gminny Dom Kultury w Cycowie.

 

Łęczna 14 grudnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

 

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876