W wieku 69 lat, po walce z chorobą zmarł Andrzej Grzesiuk – dyrektor szkoły, nauczyciel, społecznik, radny. Pogrzeb odbył się 23 grudnia o godz. 13 w kościele pw. św. Józefa w Łęcznej. Mszę odprawił ks. Sylwester Brzozowski, który przed kilkoma laty pełnił posługę w tym kościele, a aktualnie jest notariuszem Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

Andrzej Grzesiuk żył 69 lat. Był jednym z najbardziej rozpoznawalnym, cieszącym się wielkim uznaniem i autorytetem mieszkańcem Łęcznej, wieloletnim dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 Łęcznej.

Gdy odszedł na nauczycielską emeryturę, nie wycofał się z życia społecznego. Od 2018 r. sprawował funkcję wiceprzewodniczącego rady miejskiej w Łęcznej, a w poprzednich kadencjach przewodniczącego rady powiatu łęczyńskiego (radnym powiatu był przez pięć kadencji).

Andrzej Grzesiuk szczególnie zapisał się w historii Łęcznej jako nauczyciel i społecznik. Był współzałożycielem klubu bokserskiego Gwarek Łęczna. Działał w OSP Łęczna i grupach harcerskich. Był wieloletnim organizatorem sztabów i wydarzeń związanych z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łęcznej.

 

Łęczna 26 grudnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876