70-letni mieszkaniec gminy Spiczyn odpowie, w sumie za chałupnicze, wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego zezwolenia. W jego mieszkaniu łęczyńscy kryminalni znaleźli tytoniową krajankę, gilzy oraz pk. 40 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz nabijarkę do produkcji papierosów.

W piątek łęczyńscy kryminalni pojechali na teren jednej z posesji położonej w gminie Spiczyn. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 70-letni mężczyzna zajmuję się nielegalną produkcją papierosów. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Podczas przeszukania policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad kilogram krajanki tytoniowej, 550 sztuk papierosowych gilz, 42 paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz nabijarkę do tytoniu.

Właściciel nielegalnego towaru został zatrzymany i przewieziony na komendę. Usłyszał zarzut wytwarzania wyrobów tytoniowych bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Łęczna 12 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876