W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych do służby funkcjonariuszy. Przyjął je inspektor Paweł Paździor, komendant powiatowy w Łęcznej.

Ślubowanie rozpoczęło się minutą ciszy, którą upamiętniono śmierć aspiranta Michała Kędzierskiego, zastrzelonego na służbie przez bandytę w Raciborzu.

Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia ... – to początek roty ślubowania, którą składa każdy wstępujący do służby policjant. Podczas uroczystej zbiórki, te słowa wypowiedziało w Łęcznej czworo nowych funkcjonariuszy, którzy zasilą szeregi łęczyńskiej jednostki. Komendant wręczył młodym funkcjonariuszom legitymacje służbowe. Życzył im powodzenia oraz wytrwałości podczas pełnionej służby.

Wkrótce nowi policjanci wyjadą na kurs podstawowy, podczas którego będą zdobywać wiedzę m.in. z zakresu znajomości obowiązujących przepisów prawnych i procedur ich stosowania.

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa uroczystość miała skromniejszy charakter i odbywała się z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Łęczna 08 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876