Policjantki z łęczyńskiej komendy odwiedziły przedszkolaków i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze. Funkcjonariuszki przybliżyły policyjną akcję ,,Na Drodze – Patrz i Słuchaj”.

10 maja policjantki z łęczyńskiej komendy gościły u przedszkolaków oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Nadrybiu. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo dzieci na drodze i uświadomienie oraz ewentualnie przypomnienie, że wzajemny szacunek, życzliwość pomiędzy uczestnikami ruchu drogowego to czynniki, które z pewnością mają istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa jego uczestników. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblaski umieszczone w sposób widoczny dla kierujących.

Dzieci poinformowano o zmianach w przepisach ustawy „Prawo o ruchu drogowym”, które obowiązywać będą od 1 czerwca 2021 roku. Po zmianach, kierowca pojazdu, który zbliża się do przejścia dla pieszych będzie musiał – poza zachowaniem szczególnej ostrożności i ustąpieniem pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych: zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego, ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście. W trakcie wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię albo torowisko (także w obrębie usytuowanych tam przejść) pieszych obowiązywać będzie bezwzględny zakaz korzystania z telefonów komórkowych oraz innych urządzeń elektronicznych.

Dzieci w trakcie spotkania dowiedziały się również o zagrożeniach jakie mogą pojawić się w cyberprzestrzeni oraz jak ich unikać. Policjantki zwracały szczególną uwagę na kontakty i spotkania z osobami nieznajomymi, poznanymi w sieci jak i w życiu realnym oraz na niebezpieczeństwa z tym związane.

Łęczna 12 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876