Sprzedając czy kupując poprzez portal aukcyjny należy bardzo uważać. Oszuści nie próżnują i wymyślają różne sposoby na zdobycia cudzych pieniędzy. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, można stracić oszczędności. Przekonał się ostatnio o tym mieszkaniec gminy Milejów.

Łęczyńscy policjanci otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa przy pomocy popularnego portalu ogłoszeniowego. Tym razem ofiarą takiego przestępstwa padł mieszkaniec gminy Milejów. W miniony piątek 26 – latek poinformował policjantów, że wystawił do sprzedaży na portalu OLX agregat prądotwórczy. Wycenił go na 1000 złotych. Za pośrednictwem komunikatora internetowego WhatsApp skontaktował się z nim potencjalny klient zainteresowany zakupem. Oświadczył, że pieniądze za zakupiony przedmiot może odebrać po wejściu w link. Mężczyzna kliknął w przesłany link, wpisał dane ze swojej karty płatniczej i zaakceptował transakcję. Po chwili otrzymał kolejne kody z banku na kolejne transakcje. Sprzedający podał te kody kupującemu i tym sposobem zamiast zarobić na sprzedaży agregatu został oszukany na około 5 tysięcy złotych.

Oszuści ciągle szukają potencjalnych ofiar. Wybierają je nie tylko wśród robiących zakupy w Internecie, ale i sprzedających. Dlatego zawsze należy zachować ostrożność i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Rozliczać się bezpośrednio przez dany portal. Unikać bezpośrednich transakcji. Uważać na próby nawiązania kontaktu poza portalem, np. poprzez różne komunikatory. Zachowanie czujności może skutecznie ochronić przed bolesną stratą pieniędzy.

Łęczna 17 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876