Czujnością wykazała się 20-latka, do której zadzwonił rzekomy przedstawiciel firmy zajmującej się wirtualną walutą. Polecił aby zainstalowała aplikację zdalnego pulpitu. Następnie poprosił o skopiowanie numeru konta. Kobieta o całej sprawie poinformowała łęczyńskich policjantów.

20-letnia mieszkanka gminy Głusk poinformowała funkcjonariuszy, że jest posiadaczką konta Bitcoin. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na jej numer telefonu zadzwonił mężczyzna, który podawał się za przedstawiciela firmy zajmującej się wirtualną walutą. W trakcie prowadzonej rozmowy kobieta oznajmiła, że jest zainteresowana zamknięciem swojego konta. Wówczas mężczyzna polecił jej aby zainstalowała aplikację ,,AnyDesk”. Jest to program umożliwiający zdalną obsługę pulpitu. Kobieta pobrała i zainstalowała aplikację na swoim komputerze. Następnie oświadczył, aby zalogowała się na swoje konto bankowe, po czym polecił skopiowanie numeru konta. Kobieta zdecydowanie odmówiła wykonania takiego polecenia, wówczas rozmówca się rozłączył.

20-latka natychmiast pojechała do banku i zablokowała swoje konto bankowe. Na szczęście jak się okazało nie straciła pieniędzy.

Łęczna 22 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876