5-kilometrowy odcinek drogi od Dąbrowy do Kaniwoli ma być wyremontowany. Jest to najczęściej wybierana droga dojazdu do jeziora Piaseczno od strony Ludwina, a więc z Łęcznej, Lublina a nawet Świdnika – miast z których najczęściej przyjeżdżają turyści i właściciele działek rekreacyjnych.

Starostwo Powiatowe w Łęcznej otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na remont 5 km drogi powiatowej od Dąbrowy do Kaniwoli. Remont tego odcinka będzie kosztować prawie 5 milionów złotych. Połowę, czyli 2,5 miliona złotych dołoży Rządowy Funduszu Rozwoju Dróg. Remont potrwa od 2 do 3 miesięcy. Ten fragment jest w złym stanie i rzeczywiście od dawna domaga się remontu. Po modernizacji będzie można jeździć po równej nawierzchni, ponadto rowerzyści otrzymają bardzo potrzebną ścieżkę rowerową. Jest tylko jeden, ale bardzo poważny problem. Termin prowadzenia remontu.

Niestety ktoś wymyślił, że remont ma ruszyć na początku wakacji, w samym szczycie sezonu. Obecnie trwa już procedura przetargowa na wykonawcę prac. Podczas ich prowadzenia można natomiast spodziewać się zmian w organizacji ruchu, a co za tym idzie olbrzymich korków i utrudnień. A już teraz w szczególnie ładne dni są godziny w których samochody poruszają się z prędkością 10 km/godz.

Mamy więc jednak nadzieję, że w Starostwie w Łęcznej sięgną po jakieś pokłady rozsądku i remont nie zacznie się w czerwcu czy lipcu, czyli w okresie największego ruchu na drogach naszego Pojezierza. Skoro nie rozpoczęto go na wiosnę, to teraz jedyny w miarę racjonalny termin rozpoczęcia prac to koniec września.

Tylko czy można oczekiwać racjonalności działania? Pojezierze łęczyńskie od kilku już lat, poza weekendami, nie cieszy się największą popularnością, głównie z uwagi na słabą bazę turystyczną, rekreacyjną i gastronomiczną. Ludzie przyjeżdżają na jeden dzień i często wracają do domów. Jeśli dołożymy jeszcze zwiększone problemy z dojazdem, to mało kto będzie chciał tutaj wypoczywać. A podobno w strategiach rozwoju powiatu i gmin wpisany jest rozwój turystyki. Zadbamy o turystów?

Łęczna 23 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876