Łęczyńscy policjanci dwukrotnie podczas jednego weekendu zatrzymywali 39-latka, który będąc pod wpływem alkoholu kierował autem marki Volvo. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania.

Tydzień temu w sobotę przed godziną 18.00 łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni, że od strony Puchaczowa w kierunku Łęcznej całą szerokością jezdni porusza się prawdopodobnie nietrzeźwy kierujący. O kierunku jazdy oficera dyżurnego informował jadący za nim inny kierowca.

Funkcjonariusze na ulicy Górniczej w Łęcznej zauważyli zaparkowane volvo. Za kierownicą siedział 39 – letni mieszkaniec Łęcznej. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Następnego dnia kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Po czym został zwolniony.

Łęcznianin po opuszczenia policyjnego aresztu postanowił znowu wsiąść za kierownicę. Tym razem policjanci z łęczyńskiej drogówki zatrzymali go w Łęcznej na ulicy Jana Pawła II. Jak wynika z przeprowadzonego badania stanu trzeźwości, 39 - latek znowu miał ponad 2 promile alkoholu.

Kierowca wkrótce odpowie przed sądem. Oprócz zagrożenia karą pozbawienia wolności sąd w takiej sytuacji powinien orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz wynosi od 3 lat do lat 15. W przypadku recydywy grozi dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Kolejna dolegliwość, to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Prawo określa je pomiędzy 5 a 60 tys. zł.

Łęczna 19 czerwca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876