Zaplanowana na godzinę 10. 14 lipca sesja Rady Powiatu Łęczyńskiego została przełożona. Zabrakło wystarczającej liczby radnych.

W środę radni mieli między innymi dyskutować na temat udzielenia wotum zaufania zarządowi powiatu za 2020 rok oraz podjęciem uchwały w sprawie udzielenia absolutorium temuż zarządowi z tytułu wykonania budżetu za 2020 rok. Na wokandzie było też kilka innych spraw.

Sesja została jednak odwołana i to z zupełnie prozaicznego powodu – na sesję nie stawiła się ponad połowa radnych. Oficjalnie przyczyną nieobecności wielu rajców były ich plany urlopowe. Według naszych informacji chodzi jednak o pogłębiający się konflikt w łonie rady. Aktualnym władzom powiatu część radnych zarzuca arogancję i jako przykład podaje właśnie termin lipcowej sesji. Twierdzą, że został on ustalony bez konsultacji z radnymi, w dniu, który odpowiadał staroście. Uważają, że sesja mogła odbyć się pod koniec czerwca, a nie w urlopowym lipcu.

Wydaje się, że brak kworum na lipcowej sesji to nie tylko wyraz niezadowolenia części samorządowców, ale również utraty stabilnej większości przez władze powiatu łęczyńskiego.

Kolejna sesja zaplanowana została na 29 lipca.

Łęczna 17 lipca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876