Policjantki z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej odwiedziły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Milejowie. Funkcjonariuszki w ramach akcji ,,Bezpieczne wakacje” oraz ,,Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przypomniały dzieciom podstawowe zasady jakimi należy kierować się w trakcie letniego wypoczynku.

W trakcie spotkania policjantki omówiły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze – informuje aspirant Magdalena Krasna. Rozmawiały z przedszkolakami między innymi o tym jak należy korzystać z przejść dla pieszych i bezpiecznie przechodzić przez jezdnię. Funkcjonariuszki podkreślały jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez wszystkich pieszych, zarówno dzieci jak i dorosłych. Wskazywały jak zachować się, gdy dziecko zaczepia obca osoba. Policjantki opowiedziały o numerze alarmowym 112, wyjaśniły jak należy mądrze z niego korzystać i w jakich sytuacjach można dzwonić po pomoc.

Podczas spotkania policjantki omawiały także kwestie bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Przestrzegały przed oddalaniem się od opiekunów i wchodzeniem do wody bez opieki osób dorosłych.

Łęczna 21 lipca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876