Dwa tygodnie temu pisaliśmy o braku kworum na lipcowej sesji rady powiatu i postanowieniu o zwołaniu rady na 29 lipca. Tym razem kworum było ale zarząd powiatu nie dostał od rady wotum zaufania, co jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu.

Podczas posiedzenia zarząd powiatu otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 r. Za jego udzieleniem było dziewięcioro radnych, a siedmioro wstrzymało się od głosu. Do udzielenia wotum zaufania zarządowi powiatu łęczyńskiego zabrakło jednak jednego głosu.

Za udzieleniem wotum zaufania zarządowi za 2020 rok zagłosowało ośmiu radnych, a drugie tyle wstrzymało się od głosu. Starosta Krzysztof Niewiadomski (PiS) i czterech pozostałych członków zarządu nie otrzymało więc wotum zaufania, bo aby je uzyskać należy zdobyć poparcie większości radnych obecnych na sali.

Nieudzielenie przez radę wotum zaufania zarządowi powiatu jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o odwołanie zarządu. Nie ma co jednak liczyć na zmianę zarządu powiatu, bo rada by odwołać zarząd musi zrobić to większością co najmniej 3/5 głosów ustawowego składu rady. Takiej większości opozycja w radzie powiatu łęczyńskiego nie posiada.

Łęczna 31 lipca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876