Wczoraj, 31 lipca w nocy policjanci ruchu drogowego interweniowali w związku z informacjami na temat nielegalnych wyścigów. Młodzi kierowcy zbierali się na terenie dużych parkingów m.in. w Puławach i Łęcznej, próbując popisywać się, łamiąc przy tym zasady ruchu drogowego.

- „Stop Agresji na Drodze” - pod takim kryptonimem policjanci z ruchu drogowego w Łęcznej i Puławach przeprowadzili działania, których celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących w rażący sposób naruszających przepisy ruchu drogowego – informuje komisarz Andrzej Fijołek. Dotyczyło to zwłaszcza osób biorących udział w nielegalnych wyścigach i „popisach” na drogach publicznych.

Dodatkowe patrole ruchu drogowego zostały skierowane z Lublina oraz Ryk. Ich efekt to ponad 200 kontroli drogowych. Stwierdzono 110 wykroczeń z czego prawie 70 dotyczących przekroczenia prędkości. Wobec łamiących przepisy i zasady ruchu drogowego policjanci nakładali mandaty karne.

Do próby przeprowadzenia nocnego wyścigu doszło również w Krasnymstawie. Policjanci zatrzymali dwóch ścigających się samochodami marki volvo. Oba samochody ustawiły się na ulicy Polewanej zajmując dwa pasy ruchu. Ruszyli jednocześnie ścigając się ulicami Krasnegostawu. Obaj 20-latkowie z Krasnegostawu zostali zatrzymani i stracili prawo jazdy. W tym przypadku rażącego łamania prawa policjanci nie nakładali mandatów. Sprawa trafi do sądu a kierujący będą odpowiadać za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Łęczna 1 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876