Łęczna Biega to działająca od 2017 roku amatorska grupa sportowo-biegowa skupiająca miłośników biegania z terenu miasta i powiatu. Z jej inicjatywy dwa lata temu odbył się pierwszy łęczyński bieg uliczny pod nazwą Kasztelańska Piątka - Łęczna Biega 2019.
Dzięki wsparciu sponsorów i współorganizatorów, w tym Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Łęcznej i Burmistrza Łęcznej już 19 września łęczyńskie ulice ponownie zapełnią się biegaczami. Utrzymany zostanie dystans biegu. Jak mówią organizatorzy, pięć kilometrów to odległość, którą może pokonać każdy, nawet mało doświadczony biegacz.

Jednocześnie przebieg trasy daje możliwość „pościgania” się tym najlepszym. Co może być istotne dla bardziej wtajemniczonych - trasa łęczyńskiego biegu jest atestowana (atest PZLA) co daje gwarancję, że została dokładnie wymierzona i uzyskany na niej rezultat będzie precyzyjny i wiarygodny.

W poprzedniej imprezie wzięło udział ponad 200 biegaczy z terenu całego województwa. Jak mówi Barbara Matyjaszczyk z grupy Łęczna Biega, również w tym roku zaplanowano 200 pakietów startowych. Zapisy na bieg prowadzi Fundacja Rozwoju Sportu. Aby wziąć w nim udział należy zgłosić się poprzez formularz rejestracyjny na stronie frslublin.pl
Każdy z uczestników biegu otrzyma okolicznościowy medal oraz tzw. pakiet startowy czyli zestaw upominków od sponsorów. Dla pięciu najszybszych mężczyzn i kobiet zaplanowano cenne nagrody rzeczowe.

Celem wydarzenia jest popularyzacja biegania jako najprostszej, niewymagającej nakładów aktywności fizycznej a także integracja lokalnego środowiska. Zachęcamy do uczestnictwa i kibicowania!

Zapisy na bieg pod poniższym linkiem: https://frslublin.pl/pl/app/races/sign_up_form/133

A tak było w poprzedniej edycji biegu - galeria zdjęć poniżej: 

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876