Łęczyńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o oszustwie na portalu ogłoszeniowym. 22-letni mieszkaniec gminy Cyców wystawił do sprzedaży głowice oświetleniowe. Niestety zawierzył potencjalnemu klientowi, wszedł w przesłany przez niego link i postępował zgodnie z instrukcjami. Po podaniu danych wrażliwych swojej karty i bankowości internetowej z jego konta zniknęło 1200 złotych.

Najpopularniejszy schemat oszustwa wygląda tak: wystawiasz do sprzedaży przedmiot na jednym z portali ogłoszeniowych, kontaktuje się z Tobą za pomocą komunikatora internetowego potencjalny klient zainteresowany kupnem. Informuje, że zorganizuje dostawę na własny koszt. Następnie aby odebrać pieniądze za sprzedany towaru musisz wejść w przesłany od kupującego link. Zgodnie z instrukcją „oszusta” podajesz dane karty płatniczej, hasła do bankowości internetowej. Z Twojego konta znikają pieniądze.

W taki właśnie sposób ofiarą oszusta padł 22-letni mieszkaniec gminy Cyców. Mężczyzna chciał sprzedać za 1700 złotych. Zamiast zarobić stracił z konta 1200 złotych.

Pamiętajmy! Weryfikujmy kto i co do nas pisze. Na stronie serwisu ogłoszeniowego możemy przeczytać: Prowadź rozmowy w ramach czatu serwisu - tutaj są one bezpieczne. Nie klikaj w żadne zewnętrzne linki umożliwiające płatność. Używaj przycisku "Kup z Przesyłką" tylko na stronie ogłoszenia umieszczonego na portalu.

Łęczna 20 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876