Dozór policji, zakaz zbliżania oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi – to środki jakie zastosował sąd wobec dwóch mieszkańców gminy Cyców w wieku 26 i 29-lat. Mężczyźni w Puchaczowie pobili 35-latka, jeden z nich uderzył również jego 14-letniego syna.

- Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w miejscowości Puchaczów – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Po godzinie 22 policjanci zostali powiadomieni o pobiciu. Z relacji 35-letniego poszkodowanego wynikało, że przebywał na dożynkach wraz ze swoją 37-letnią żoną oraz swoimi dziećmi w wieku 14 i 11-lat. W pewnym momencie kiedy przechodził w kierunku budki z jedzeniem został uderzony pięścią w twarz przez nieznanego mu mężczyznę. Następnie kiedy upadł na ziemię mężczyzna bił go po całym ciele. Po chwili dołączył do niego kolejny mężczyzna, który również zaczął go bić. Widząc to zdarzenie na pomoc ruszyli żona z 14-letnim synem oraz 39-letni kolega. Jeden z mężczyzn uderzył pięścią 14-latka oraz 39-latka. Usiłował również uderzyć kobietę. Następnie mężczyźni zaczęli grozić pokrzywdzonym.

Policjanci po otrzymanym sygnale wraz z pokrzywdzonymi rozpoczęli poszukiwanie sprawców. Po chwili zauważyli dwóch mężczyzn odpowiadających podanemu opisowi. Okazali się nimi 29-latek oraz jego 26-letni kompan. Obaj mieszkańcy gminy Cyców. Mężczyźni byli pijani, mieli ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej celi.

Kiedy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty. 29-latek usłyszał pięć zarzutów o charakterze chuligańskim dotyczących pobicia, gróźb karalnych, uderzenia, naruszenia nietykalności cielesnej osób podejmujących interwencję na rzecz ochrony bezpieczeństwa. Z kolei jego 26-letni kompan usłyszał zarzut pobicia i gróźb karalnych o charakterze chuligańskim.

Wczoraj. 7 września mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury, a następnie do sądu. Jego decyzją zostały zastosowane wobec nich środki w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Zgodnie z prawem powyższe czyny zagrożone są karą do 3 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na czyn o charakterze chuligańskim kara może zostać zwiększona o połowę.

Łęczna 8 września 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876