Jak podaje Kuratorium Oświaty w Lublinie, już w 184 placówkach w naszym województwie wprowadzono nauczanie zdalne. Najwięcej takich szkół i przedszkoli jest w Lublinie.

Prezentowane przez kuratorium dane dane dotyczą placówek, w których dyrektor - na podstawie pozytywnej opinii właściwego powiatowego inspektora sanitarnego oraz po uzyskaniu zgody organu prowadzącego - zawiesił tradycyjną formę zajęć dla wszystkich oddziałów w szkole lub wprowadził zdane nauczanie tylko dla określonej grupy uczniów, klas lub oddziałów oraz placówek.

Według dzisiejszych danych (na dzień 13 października) w powiecie łęczyńskim częściowo na formę zdalną przeszły: w gminie Łęczna – Szkoła Podstawowa nr 2 i Technikum Górnicze i Politechniczne; w gminie Puchaczów – przedszkole w Puchaczowie, Zespół Szkół w Puchaczowie Szkoła Podstawowa, Liceum Ogólnokształcące w Puchaczowie; w gminie Ludwin – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dratowie; w gminie Milejów – Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łysołajach (całkowite zawieszenie zajęć w szkole).

Wysyłanie dzieci na zdalne nauczanie z powodu zakażeń koronawiusem i związaną z tym kwarantanną ma również miejsce w sąsiednich powiatach. W powiecie włodawskim dotyczy to młodzieży z 1. i 2. Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum we Włodawie. W powiecie lubartowskim 2. Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Zawodowego w RCEZ W Lubartowie. W powiecie świdnickim Szkół Podstawowych nr 4 i 7 w Świdniku, 2. Liceum ogólnokształcącego w świdniku w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku oraz Branżowej Szkoły 1. stopnia nr 2 w Świdniku.

Liczba klas czy oddziałów przechodzących na zdalne nauczanie rośnie w naszym regionie lawinowo. Jeszcze dwa dni temu było 160 takich przypadków. To jeden z efektów niskiej liczby zaszczepionych w województwie lubelskim.

Łęczna 13 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876