Miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz ponad 2,6 promila alkoholu we krwi, co nie przeszkodziło 29-latkowi z powiatu łęczyńskiego wsiąść za kierownicę renault megane. Jechał pogodzić się z partnerką.

W poniedziałek po godzinie 16 policjanci drogówki na drodze wojewódzkiej W815 w miejscowości Przewłoka zauważyli szare renault megane. Dziwne zachowanie kierowcy wzbudziło ich zainteresowanie. Początkowo pojazd zatrzymał się na łuku drogi, następnie poruszał się z niewielką prędkością tamując ruch. Policjanci postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący na widok radiowozu zaczął przyśpieszać jednak po sygnale do zatrzymania w miejscowości Zaniówka zjechał na pobocze.

W trakcie wstępnej kontroli okazało się, że kierujący pojazdem 29-latek z powiatu łęczyńskiego jest nietrzeźwy. Mężczyzna został doprowadzony do jednostki, gdzie badanie urządzeniem wykazało ponad 2,6 promila w jego organizmie.

Jak wyjaśnił mundurowym 29-latek, dzień wcześniej pokłócił się ze swoją partnerką i poprzez alkohol odreagowywał swoje wzburzenie. Rano postanowił do niej pojechać, żeby się pogodzić.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie wyszło jeszcze na jaw, że mężczyzna już wielokrotnie jeździł po spożyciu alkoholu, łamiąc jednocześnie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto pojazd, którym się poruszał był niedopuszczony do ruchu, a jego dowód rejestracyjny został już wcześniej zatrzymany.

Teraz o dalszym losie 29-latka zadecyduje sąd. Po wykonaniu czynności w komendzie mężczyznę wraz z pojazdem odebrała partnerka.

Kodeks karny przewiduje, że kierowca, recydywista może spędzić w więzieniu nawet 5 lat i zapłacić co najmniej 10 000 złotych świadczenia pieniężnego na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Co więcej, jeśli dana osoba została zatrzymana za jazdę po alkoholu, za co otrzymała karę w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, a ponownie będzie chciała usiąść za kierownicą, będzie musiała przejść kurs reedukacyjny, który dotyczy profilaktyki przeciwalkoholowej. A jeśli zakaz prowadzenia trwał dłużej niż rok, będzie musiała ponownie zdać egzamin na prawo jazdy.

Łęczna 13 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876