Na badanie jelita grubego, specjalnie do Łęcznej, przyjechał Michał Żurawski, aktor znany m.in. z roli komisarza Kruka czy Jakuba Szapiro w Królu. - Ale czad – powiedział wychodząc jeszcze niepewnym krokiem, oszołomiony po znieczuleniu z sali zabiegowej. I nie była to kolejna jego rola serialowa z medycznym wątkiem.

- Kiedyś grałem nieprzytomnego pacjenta w serialu „Na dobre i na złe”. Codziennie przyjeżdżałem na plan filmowy, kładłem się na szpitalne łóżko i tak leżałem z naklejonymi sztucznymi wenflonami. To nie było komfortowe, bo ja mam jakąś fobię na punkcie igieł…Dlatego ponad miesiąc zwlekałem, zanim się zdecydowałem na badanie w Łęcznej.

Michał Żurawski to kolejny aktor, który przyjechał specjalnie z Warszawy, by skorzystać z programu wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Towarzyszył mu Piotr Miazga, który kilka miesięcy temu w przyjechał na badania z Olgą Borys, Wojtkiem Majchrzakiem, a potem zachęcił swoimi opowieściami o Łęcznej Leszka Lichotę i jego partnerkę Ilonę Wrońską. No a teraz Michała…

- Przyznam się, że miałem dużo obaw, bo dla mnie sama myśl o wbijanym wenflonie to tragedia. Spodziewałem się czegoś bardzo nieprzyjemnego, a tu taki czad…Tylko na początku musiałem wytrzymać kilka sekund przed uśpieniem, a potem nic nie czułem, nic nie słyszałem, nic nie widziałem. No i jestem zbadany – stwierdził Michał Żurawski pełny euforii. – Poza tym pierwszy raz byłem w szpitalu, gdzie nie czułem strachu związanego ze specyficznym zapachem i grozą tego miejsca.

Michał zapowiedział, że będzie nawiał kolegów. - No bo jeśli ktoś taki jak ja - przeciwnik igieł, szpitali i badań teraz będzie mówił, że kolonoskopia jest ok, to zapowiada się niezła reklama - żartuje.

Aktor mieszkający od czasu studiów w Warszawie, ale pochodzący ze Śląska nie był wcześniej w Łęcznej. – Oczywiście słyszałem o tym miejscu, no bo jest przecież Górnik Łęczna. Ale jestem pierwszy raz i odkryłem, że macie tu centrum oparzeniowe, a sądziłem, że taki szpital jest tylko na Śląsku.

Michał wprawdzie nie trafił wcześniej do Łęcznej, ale na Lubelszczyznę przyjeżdżał nie raz. Bywał zawodowo i prywatnie. – Spędzałem w czasie wakacji urlop z rodziną w okolicy Gródka, niedaleko granicy, a kiedyś kręciliśmy zdjęcia do filmu Volta w reżyserii Machulskiego w okolicy Nałęczowa. Dla mnie Lubelszczyzna jest jak Toskania – stwierdza Żurawski.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat „Programu badań przesiewowych raka jelita grubego - w biurze projektu - w szpitalu w Łęcznej, przy ul. Krasnystawskiej 52, na parterze, w pok. nr. 4. Biuro czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.00. Tel. 81 752 63 32, tel. komórkowego 667-508-227. Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Łęczna 17 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876