Czujnością wykazała się mieszkanka Łęcznej, która była o krok od tego, by paść ofiarą oszustwa. Kobieta sprzedawała na aukcji internetowej własnoręcznie robione czapki zimowe. Sprawca podszył się pod popularny portal ogłoszeniowy i próbował wyłudzić od niej dane wrażliwe.

Kobieta wystawiła na platformie internetowej do sprzedaży własnoręcznie robione czapki zimowe. Po jakimś czasie otrzymała kilka wiadomości od rzekomego kupca z informacją, że aukcja dotycząca zakupu czapek została opłacona. Ponadto w treści wiadomości był podany link do strony udającej witrynę OLX pozwalający na finalizację transakcji.

- Kobieta kliknęła w podany link, a następnie podała numer katy oraz imię i nazwisko – informuje młodszy aspirant Izabela Zięba. Następnie pozostała poproszona o podanie numeru CVV i PIN. Sprzedająca w ostatniej chwili nabrała podejrzeń. Kobieta natychmiast podjęła kroki, by zabezpieczyć swoje środki na koncie bankowym. Dzięki temu nie straciła pieniędzy.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy realizacji transakcji internetowych. O próbie oszustwa należy powiadomić policję.

Łęczna 29 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876