28-latka wystawiła kurtkę do sprzedaży na jednej z internetowych platform handlowych. Kliknęła w link otrzymany od osoby zainteresowanej zakupem, gdzie wpisała dane wrażliwe swojej karty oraz hasło i login do bankowości elektronicznej. Zamiast zarobić na sprzedaży kurtki na jej dane została zawarta umowa kredytowa. Kolejny raz apelujemy o zachowanie czujności i ostrożności podczas sprzedaży i zakupów w Internecie.

Wczoraj do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się 28-letnia mieszkanka gminy Ludwin która poinformowała, że padła ofiarą internetowego oszusta. Jak się okazało kobieta na jednej z internetowych platform handlowych wystawiła do sprzedaży kurtkę.

Za pośrednictwem jednego z komunikatorów skontaktowała się z nią osoba zainteresowana zakupem. Po kilku minutach 28-latka otrzymała link, gdzie miała odebrać pieniądze za sprzedaną kurtkę. Niczego nie podejrzewająca kobieta weszła w przesłany link, wpisała tam dane do swojej karty, a następnie została przekierowana na stronę banku, gdzie wpisała login oraz hasło. Jednak próba logowania nie powiodła się. Jak się potem okazało na jej dane została zawarta umowa kredytowa na kwotę 3 tysięcy złotych z czego 1000 złotych zostało już wypłacone.

Łęczna 19 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876