27-letnia mieszkanka Łęcznej wystawiła ogłoszenie sprzedaży swojej sukienki. Ostatecznie po wejściu w przesłany przez „kupującego” link straciła 5 tysięcy złotych.

Przestrzegamy przed powszechną metodą oszustwa internetowego na platformie, na której użytkownicy mogą kupować i sprzedawać ubrania z drugiej ręki. Oszuści kontaktują się ze sprzedającym i deklarują chęć zakupu wystawionego na aukcji przedmiotu. Kolejno wysyłają link, który prowadzi bezpośrednio do stron przygotowanych przez hakerów. Po wpisaniu wszystkich żądanych danych, oszuści przejmują pieniądze z naszego konta.

O opisanej metodzie działania oszustów internetowych przekonała się 27-letnia mieszkanka Łęcznej. - Kobieta wystawiła ogłoszenie sprzedaży swojej sukienki – informuje młodszy aspirant Izabela Zięba. Za pomocą komunikatora skontaktowała się z nią osoba, która była potencjalnie zainteresowana kupnem towaru i przesłała link mający służyć do sfinalizowania transakcji. Sprzedająca, nieświadoma tego, że strona jest fałszywa, weszła w link. Zamiast otrzymać pieniądze za sprzedaż sukienki po niedługim czasie z jej konta bankowego zniknęło 5 tysięcy złotych.

Rada jest właściwie jedna. Nie otwierajmy przesłanych linków, które wymagają podania danych dotyczących haseł do karty, kodów i loginu do bankowości internetowej.

Łęczna 23 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876