30 – letni mieszkaniec gminy Mełgiew został zatrzymany przez policjantów z łęczyńskiej drogówki. Mężczyzna kierował autem mając promil alkoholu i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a dodatkowo nie od razu zatrzymał się na wezwanie mundurowych.

24 listopada przed godziną 17.00 policjanci z łęczyńskiej drogówki na jednej z ulic w Łęcznej chcieli zatrzymać pojazd marki VW. Kierujący tym autem nie zatrzymał się i kontynuował jazdę. Policjanci natychmiast ruszyli za nim używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Wówczas kierowca zatrzymał pojazd.

- Za kierownicą siedział 30 – letni mieszkaniec gminy Mełgiew – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał promil alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Wkrótce za swoje czyny odpowie przed sądem.

Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kolejna dolegliwość, to obowiązek uiszczenia świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie to musi być w przedziale od 5 do 60 tys. zł.

Łęczna 26 listopada 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876