W tym roku Ludwińskie Święto Smaków „Tłusty Czwartek” obchodzone było w siedmiu miejscowościach gminy Ludwin: Czarnym Lesie (19 lutego), Zezulinie Drugim (20 lutego), Zezulinie (23 lutego), Ludwinie, Grądach i Kaniwoli (24 lutego) oraz w Kolonii Dratów (26 lutego).

W tym roku w ramach Tłustego Czwartku w Ludwinie odbyły się także warsztaty kulinarne dla dzieci, na których młodzi kucharze piekli tradycyjne ciasteczka amoniaczki oraz lepili pierogi.

Ważnym elementem tego ludwińskiego święta był konkurs kulinarny, w którym mieszkańcy rywalizowali ze sobą o statuetkę za najlepszą potrawę w dziewięciu kategoriach: ciasta, desery, chleby, pączki, pierogi, potrawy z ryb, z wieprzowiny, z drobiu oraz potrawy dietetyczne. Jak co roku zorganizowany został także konkurs na najlepszą nalewkę.

Tegoroczne Ludwińskie Święto Smaków było również dobrą okazją do promocji produktów tradycyjnych, z których gmina Ludwin jest wyjątkowo dumna: chleb ludwiński, makaron, kiełbasa dratowska, prosie pieczone z kaszą gryczaną, nalewka z mniszka lekarskiego. Produktem godnym uwagi jest również wino państwa Żuków.

Podczas świętowania tłustego czwartku nie zabrakło oczywiście akcentu artystycznego. W tym roku goście mieli możliwość obejrzenia spektaklu „W kleszczach”, który powstał na warsztatach teatralnych zorganizowanych dla ludwińskiej młodzieży poprowadzonych przez Jarosława Figurę - aktora, reżysera i dyrektora technicznego Sceny Plastycznej KUL. Co więcej, przygotowana została także wystawa pięknego rękodzieła Bogdana Ładowskiego. Zwieńczeniem świętowania była Ludwińska Biesiada poprowadzona przez Marka Wąsika.

Łęczna 3 marca 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876