Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie miał 58-latek z Łęcznej. Mężczyzna na jednym z łęczyńskich parkingów objętym strefą ruchu wsiadł za kierownicę peugeota i próbował wyjechać z miejsca parkingowego. Kiedy ruszył auto zawisło na krawężniku.

Wczoraj, 3 marca po godzinie 10 łęczyńscy policjanci zostali powiadomieni, że na jednym z parkingów w Łęcznej objętym strefą ruchu kierujący pojazdem marki Peugeot Partner z impetem wjechał w krawężnik. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu.

- Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci – informuje starszy aspirant Magdalena Krasna. Za kierownicą pojazdu zastali 58-letniego mieszkańca Łęcznej. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Mężczyzna miał blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie próbował wyjechać z miejsca parkingowego. Kiedy ruszył do przodu pojazd zawisł na krawężniku. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem.

Zgodnie z obowiązującym prawem kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego sąd powinien orzec zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Zakaz może obowiązywać od 3 do 15 lat. Ponadto sąd decyduje o wysokości świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Świadczenie zawiera się w przedziale od 5 do 60 tysięcy złotych.

Łęczna 4 marca 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876