84 proc. Polaków chce, aby były premier Jarosław Kaczyński odszedł z polityki. Przeciwnego zdania jest 16 proc. respondentów. Takie wyniki przynosi najnowszy sondaż Instytutu Pollster przeprowadzony na zlecenie „Super Expressu”.

Z tych 84 proc. aż 66 proc. pytanych Polaków zdecydowanie chciałoby, aby lider Prawa i Sprawiedliwości udał się na polityczną emeryturę. Taki pomysł raczej popiera kolejnych 18 proc. respondentów. Natomiast 8 proc. jest zdecydowanie przeciwnych zniknięciu J. Kaczyńskiego z naszej polityki a kolejne 8 proc. raczej przeciwnych politycznej emeryturze prezesa PiS.

W tym samym badaniu zapytano też o polityczną przyszłość Donalda Tuska. Jego odejścia z polityki zdecydowanie chciałoby 46 proc. badanych, a kolejne 15 proc. raczej przychylałoby się do takiej koncepcji. Za pozostaniem lidera Platformy Obywatelskiej opowiada się 41 proc. respondentów, w tym zdecydowanie 24 proc. badanych.

Ich naturalnymi następcami mogliby być odpowiednio premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jednak jak na razie ich prezesi nie zamierzają ustępować pola. Jarosław Kaczyński (w czerwcu skończy 73 lata i jest starszy od Putina) zamierza pełnić funkcję lidera partii aż do 2025 r. Donald Tusk (skończył 65 lat) dopiero co wrócił do polskiej polityki rok temu po kilkuletniej przerwie w Brukseli, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego Rady Europejskiej i jak deklaruje ustąpi po wygranych wyborach i zrobieniu najważniejszych porządków w zrujnowanych przez PiS strukturach państwa.

Łęczna 10 maja 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876