Łódź można nazwać polską stolicą sztuki ulicznej. Na każdym kroku spotkamy tu murale, malowidła na chodnikach i instalacje artystyczne na budynkach. W Łodzi jest łącznie ponad 70 wielkoformatowych murali, czyli najwięcej w całej Polsce! Murale powstają też w powiecie łęczyńskim.

Kapitan Zdzisław Broński ps. "Uskok" i jego podkomendni znaleźli się na muralu, który powstał niedawno na budynku Izby Pamięci Żołnierzy Niezłomnych w Witaniowie.

Wielu znany jest też mural, nad którym pracowali uczniowie łęczyńskich szkół, by w ten sposób uczcić 550 rocznicę nadania praw miejskich Łęcznej. Namalowano go na ścianie amfiteatru na osiedlu Samsonowicza w stolicy powiatu.

Nie wszystkie murale, a wręcz większość z nich, nie ma wcale patriotycznych korzeni. Najczęściej są wyrazem osobistych pasji czy nawet pragnień ich twórców. Taki też mural powstał właśnie w Łęcznej, a prezentujemy go obok.

Łęczna 9 września 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876