Z referendum o odwołanie Burmistrza Łęcznej nic nie wyszło, ale maski opadły – komentuje inicjator Artur Stec. Pokłosiem nieudanej akcji było m.in. powiadomienie komisarza wyborczego o nieautoryzowanym zniszczeniu części podpisów przez opozycyjnego radnego Piotra Kotułę, który miał pomagać w ich zbieraniu, ale podarł je przy świadkach na wieść, że referendum jednak się nie odbędzie.

Sprawa nabrała tempa, a sam Kotula potwierdzał w prasie, że podpisy zniszczył. Jednak gdy do sprawy przyłączył się zawiadomiony przez Komisarza Wyborczego w Lublinie prokurator Kotuła obrócił wszystko w żart twierdząc, że tak naprawdę on podpisów nie zbierał więc ich nie podarł. Sprzeczne tłumaczenie odnotowała lokalna prasa pytając zatem kiedy radny kłamał.
Artur Stec rezygnację z referendum motywował brakiem zaangażowania radnych, którzy na sesjach mają burmistrzowi wiele do powiedzenia, ale w rzeczywistości obecny stan rzeczy im odpowiada. Mieli oni zupełnie zignorować zbieranie podpisów czym pokazali swoje prawdziwe zaangażowanie w akcję.
Artur Stec zapowiedział, że zrobi wszystko, aby radny poniósł konsekwencje i został odwołany z funkcji Przewodniczącego Komisji Rolnictwa Rady Miejskiej w Łęcznej.

Jednak chwilę po tych deklaracjach radny Kotuła sam zrezygnował z pełnienia powyższej funkcji. Na sesji w dniu 27 września zastąpiła go radna Halina Mazurkiewicz. 

Ja i mieszkańcy czujemy się oszukani przez radnego i przy kolejnych wyborach mu o sobie przypomnimy – kończy Artur Stec. Taki sam los spotka innych radnych, którzy będą występować przeciwko mieszkańcom. 

Sprawa ma także drugi ciekawy wątek. Wraz z rezygnacją Piotra Kotuły z pracy w komisji rolnictwa rozwiązany został klub Niezależni Łęcznej, w którym dotychczas pracowali rozłamowcy z dawnego klubu Burmistrza Leszka Włodarskiego. Czy to oznacza ocieplenie współpracy na linii rada – burmistrz?
BB

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876