Policjantki z łęczyńskiej komendy 16 listopada odwiedziły przedszkolaków i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Zofiówce. Przedszkolaki wysłuchały prelekcji o bezpieczeństwie na drodze, w domu, przedszkolu. Podczas prelekcji ze starszymi uczniami oprócz bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zwracali uwagę na zasady odpowiedzialności prawnej młodych osób za popełnione czyny karalne.

W ramach akcji ,,Świeć przykładem” funkcjonariuszki rozmawiały o zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Wskazywały jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Niekorzystne warunki atmosferyczne i krótszy dzień sprawiają, że piesi na drodze są słabo widoczni dla kierujących. Dlatego też noszenie odblasków powinno stać się dla nich nawykiem.

Policjantki zwracały też uwagę, aby dzieci pod żadnym pozorem nie oddalały się i nie rozmawiały z nieznajomymi. Przypomniany został numer alarmowy oraz omówiono w jakich sytuacjach należy z niego korzystać.

Z kolei ze starszymi uczniami oprócz bezpieczeństwa w ruchu drogowym dodatkowo omówiono zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną. Omówiony został katalog najczęściej popełnianych przez młodych ludzi czynów karalnych. Przybliżono środki wychowawcze, jakie może zastosować sąd rodzinny i nieletnich. Policjantki wyjaśniły pojęcie czynu karalnego, demoralizacji i jej przejawów. Poruszono zagadnienia cyberprzemocy, ochrony danych osobowych. Policjantki przestrzegały młodych ludzi przed konsekwencjami wynikającymi z popełniania czynów zabronionych za pomocą środków przekazu. Ponadto poruszono tematy z zakresu praw człowieka.

Łęczna 18 listopada 2022

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876