Trzy szpitale z województwa lubelskiego zasługują na uznanie jako najlepiej zarządzane placówki publiczne w kraju. Dwoma z nich zarządza samorząd województwa, a trzecim - powiat łęczyński.

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łęcznej zdobył drugie miejsce w prestiżowym zestawieniu, dotyczącym kontraktów z Narodowym Funduszem Zdrowia o wartości od 100 do 199 milionów złotych.

Wyróżniono te szpitale, które nie tylko świadczą usługi medyczne na najwyższym poziomie, ale także odznaczają się efektywnym zarządzaniem finansowym. Ranking stanowi próbę promocji najlepszych praktyk w służbie zdrowia, podkreślając jednocześnie osiągnięcia placówek o najwyższym poziomie zarządzania. To jedyne tego typu zestawienie w Polsce, skupiające się wyłącznie na aspektach finansowych szpitali. W procesie oceny brano pod uwagę rentowność sprzedaży, dynamikę relacji z NFZ, płynność finansową oraz dynamikę aktywów.

Poza szpitalem w Łęcznej doceniono zajmujący 10 miejsce Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie oraz Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Radecznicy w kategorii kontrakt z NFZ od 20 do 99 mln zł.

GK

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876