Po 50 latach budynek Centrum Kultury w Milejowie przeszedł metamorfozę. Teraz to sala widowiskowo-kinowa z prawdziwego zdarzenia. Koszt remontu też robi wrażenie, bo wyniósł 16 milionów złotych, ale zakres inwestycji był znacznie szerszy niż sam GOK.

W ramach tak dużych środków zmiany dotknęły nie tylko Gminny Ośrodek Kultury, ale również pobliskie otoczenie w tym ulicę Klarowską, ul. Fabryczną wraz z kanalizacją deszczową, chodnikami i miejscami parkingowymi oraz postojowymi, kanalizację deszczową z targowiska "Mój Rynek” oraz drogi na terenie milejowskich zakładów przemysłowych - wyjaśnia zastępca wójta Grzegorz Tkaczuk.

Remont objął budynek GOK-u gdzie przebudowano salę kinową i wymieniono zadaszenie, są nowe instalacje elektryczne, oświetlenie i nagłośnienie. Wygląd zmienił teren wokół budynku, parkingi, pojawił się plac zabaw i siłownia na świeżym powietrzu.

Po przebudowie GOK zyskał nowoczesną wielofunkcyjną salę wyposażoną w nowoczesny system nagłośnieniowy, estradowy i kinowy, oświetlenie teatralno - koncertowe, mobilną widownię oraz odrębny węzeł sanitarny dla nowej części przy sali widowiskowej - mówi Dominika Kornecka dyrektor GOK Milejów. - Sala widowiskowa wyposażona została również w mobilną ścianą działową, która po rozłożeniu pozwala na podzielenie sali i stworzenie dwóch mniejszych o różnym przeznaczeniu np. konferencyjnym.

Do Milejowa powraca kino

Tradycyjne kino analogowe istniało w GOK do 2004 roku. Wielu mieszkańców pamięta i z sentymentem wspomina spędzone tam chwile. W przeszłości jeszcze przed transformacją ustrojową Milejów był min. współorganizatorem Międzynarodowego Forum Filmowego Człowiek - Praca - Twórczość.
Plany ponownego uruchomienia kina w Milejowie, wynikały z wielu diagnoz i badań jakie gmina Milejów i GOK przeprowadzały. Mieszkańcy oczekiwali kina, które teraz otrzymali - wyjaśnia dyrektor Dominika Kornecka.

W ramach otwarcia Kina Milenium zorganizowane zostały dla mieszkańców dwa seanse otwarte, na familijny film Akademia Pana Kleksa oraz film Kos. Bezpłatne bilety rozeszły się bardzo szybko.
My byliśmy w kinie dzień wcześniej na oficjalnym otwarciu na które zaproszono władze gminy i lokalnych oficjeli.
- Zapraszam państwa do uczestnictwa w naszych wydarzeniach. Zgromadzony sprzęt oraz piękne wyposażenie są warte zauważenia - mówił Tomasz Suryś, wójt Milejowa, w pachnącej nowością sali widowiskowo-kinowej. Nie wszystko jesteśmy w stanie zaprezentować w jednej chwili, ale otwieramy ten dom kultury powoli, pokazując państwu poszczególne jego elementy.

Jak jest w kinie Milenium?

Sala robi bardzo pozytywne wrażenie. Jest przestronna i odpowiednio zaciemniona, a odczucia akustyczne są przyjemne dla uszu. W dni bez seansów kino będzie nowoczesną salą widowiskową ze świetnym oświetleniem i nagłośnieniem. Wygodne fotele bez trudu można zsunąć dosłownie pod scenę i na jej tyły, aby mogła służyć np. grupom tanecznym.

Na oficjalnym otwarciu zebrani mogli wysłuchać hymnu Milejowa w wykonaniu lokalnych zespołów ludowych, a także występu jazzowego Joanny Skowyry i Mikołaja Kołodziejczyka. Kulminacją było wyświetlenie filmu Chłopi.

Wróćmy jeszcze do przebudowy sali w Milejowie i oddajmy głos wójtowi Suryśowi. - Budowa to był okres trudny dla pracowników GOK. W tym obiekcie ciężko było być i funkcjonować, ale ten czas już jest za nami, a przed nami inne wyzwania, a tych przyjemnych niespodzianek będzie więcej - dodał tajemniczo wójt Suryś.
Dokładny koszt całej inwestycji to 15,695 mln zł, Kwota dofinansowania 6,974 mln. zł, wkład własny gminy Milejów 8,721 mln. zł.
W repertuarze na marzec odnajdziemy filmy: „Katak. Podwodna przygoda”, „Dziewczyna influencera”, „Sami Swoi. Początek„. Bilety do nabycia na stronie https://ekobilet.pl/kino-milenium w cenie18 zł bilet normalny, 15 zł bilet ulgowy.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876