Przebudowa drogi nad jeziora w końcu zostanie zrealizowana. Wybrano wykonawcę przebudowy drogi wojewódzkiej nr 820. Po zakończeniu prac będzie przypominała ona drogę do Milejowa, pojawi się nowy asfalt i ścieżka rowerowa.
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie poinformował, że wykonawcą inwestycji za kwotę 81,973 mln zł zostanie firma Strabag.
O remont drogi od wielu lat dopominali się mieszkańcy, turyści, wójtowie, przedsiębiorcy. Bezskutecznie, zawsze brakowało pieniędzy.

Zostawał połamany i pofałdowany asfalt. Kiedy wreszcie pojawiły się środki finansowe na remont całej drogi, tuż po wygranych wyborach samorządowych w 2018 radni sejmiku województwa lubelskiego pieniądze przesunęli na drogę w powiecie kraśnickim, skąd pochodzi marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski z PiS. Wywołało to falę protestów i złość oszukanych przez PIS mieszańców Łęcznej i Ludwina.
Dwukrotnie odbywały się protesty na rondzie w Ludwinie, aż w końcu jesienią ubiegłego roku znalazły się pieniądze z Rządowego Funduszu Polski Ład na częściowe wyremontowanie drogi. Pierwszy etap zakłada prace z Łęcznej do Dąbrowy. Będą chodniki, asfaltowa ścieżka rowerowa i trzy ronda. Za murem w kierunku Podzamcza, w Dratowie i przy obecnym skręcie nad jezioro Piaseczno.
Jako ciekawostkę dodamy, że droga przebudowana zostanie częściowo jako "przeciwdziałanie skutkom społeczno-gospodarczym Covid-19".

BB

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876