Termomodernizacja Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej jest w pełnym rozkwicie. Prace rozpoczęły się w czerwcu ubiegłego roku i planowo zakończą się w listopadzie tego roku. Projekt inwestycji obejmuje kompleksową termomodernizację budynków szkoły, wykorzystując przy tym odnawialne źródła energii i zaawansowany system zarządzania energią. Wizualnym efektem postępu prac jest już nowa elewacja szkoły, jednak warto zaznaczyć, że wiele innych istotnych działań zostało już wykonanych. Oto więcej szczegółów:
- Docieplenie stropodachów przy użyciu granulatu z wełny mineralnej.
- Zainstalowanie nowego centralnego ogrzewania.
- Przeprowadzenie kompleksowej instalacji elektrycznej i oświetleniowej.
- Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu szkoły, które w sumie generują 48,46 kW energii.
- Umieszczenie nagrzewnic w hali sportowej.
W praktyce, prace związane z elewacją części dydaktycznej, włączając w to docieplenie ścian piwnicznych i fundamentowych, są już w większości zakończone. Jednak pozostała jeszcze część elewacji północnej, na której zamontowane zostaną budki lęgowe dla ptaków oraz schrony dla nietoperzy. Jednocześnie trwają prace nad instalacją ciepłej wody oraz w wymiennikowni.
W najbliższych miesiącach prace skupią się na montażu pomp ciepła, instalacji systemu wentylacji, wdrożeniu systemu zarządzania energią oraz dociepleniu części sportowej szkoły.
Warto podkreślić, że projekt "Termomodernizacja Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej" otrzymał znaczące dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 7.200.000,00 zł. Całkowity koszt prac budowlanych szacuje się na 11.469.550,81 zł.
Ta inwestycja ma na celu stworzenie nowoczesnego i energooszczędnego środowiska edukacyjnego dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łęcznej. Dzięki termomodernizacji, budynek stanie się bardziej przyjazny dla środowiska, a jednocześnie zapewni komfortowe warunki nauki i pracy dla wszystkich jej użytkowników.

Grzegorz Kuczyński

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876