Redakcja: Burmistrzu - jednak McDonald's?

Decyzja giganta o inwestycji w Łęcznej jest potwierdzeniem atrakcyjności naszego miasta jako pożądanego rynku biznesowego. Myślę, że złote łuki restauracji McDonald's ucieczką wielu mieszkańców, którzy czekali na taki punkt na mapie naszego miasta. Warto tu przypomnieć, że przed rokiem podobną decyzję o dużej inwestycji w Łęcznej podjął uznany deweloper TBV, który na osiedlu Bobrowniki wybuduje kilkaset nowoczesnych mieszkań!
Natomiast dla osób nieposiadających zdolności kredytowej ważną informacją jest fakt, że Gmina Łęczna w sierpniu przystąpiła do programu Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Realizacja tego programu umożliwi osobom bez wystarczającej zdolności kredytowej i w gorszej sytuacji materialnej uzyskanie nowych lokali mieszkalnych. Optymistyczny plan SIM przewiduje wybudowanie aż 366 gotowych do zasiedlenia mieszkań w ramach tego programu. Lokale zostaną wyposażone m.in. w przygotowane łazienki, kuchnie, stolarkę drzwiową oraz wykończone podłogi i pomalowane ściany. Najemcom pozostanie jedynie umeblowanie według własnego uznania.
Łęczna dynamicznie się rozwija, przykładając dużą wagę do sektora edukacji, rozbudowy sieci dróg miejskich i na terenie sołectw oraz przyciągania nowych przedsiębiorców tworzących miejsca pracy.
Prowadzę szereg rozmów z potencjalnymi inwestorami, dla których nasza miejscowość okazuje się niezwykle atrakcyjna.

Redakcja: Na co przeznaczone zostaną środki ze sprzedaży działki?

Pozyskane środki z tej transakcji zainwestujemy w dalszy rozwój infrastruktury drogowej oraz projekty mające na celu podniesienie jakości życia w naszym mieście. Każdego roku otrzymujemy wiele propozycji inwestycji, które ze względu na ograniczone możliwości finansowe gminy muszą być odłożone na późniejszy czas. Dzięki dodatkowym wpływom część z tych pomysłów już teraz będzie mogła zostać zrealizowana.

Redakcja: Wrzesień to czas powrotu do szkół. Co piszczy w oświacie?

Mieszkańcy na pewno zauważyli, że oświata jest dla mnie priorytetem. W końcu inwestycja w edukację to inwestycja w przyszłość dzieci i całego społeczeństwa. Po przeprowadzonej modernizacji Szkoły Podstawowej nr 2, teraz kończymy duże prace w Szkole Podstawowej nr 4. W ramach tych zmian wymieniliśmy okna, instalacje wewnętrzne oraz odświeżyliśmy elewację. Dodatkowo budynek i hala sportowa zostały ocieplone i pomalowane.

To nie wszystko, wkrótce rozpoczniemy budowę nowoczesnego przedszkola na osiedlu Bobrowniki. Pracujemy także nad uruchomieniem żłobka publicznego, na co już pozyskaliśmy finansowanie. Złożyliśmy również wniosek o dofinansowanie na budowę nowego przedszkola w miejscu obecnego Przedszkola nr 1 na Starym Mieście.

Redakcja: A co z pozostałymi inwestycjami?

Wrzesień to nie tylko czas powrotu do szkół, ale także rozpoczęcie znaczącej ilości inwestycji drogowych. Planujemy modernizację 20 miejskich ulic w różnych częściach miasta:

ul. Przechodnia, ul. Cicha, ul. Tulipanowa, ul. Malwowa, ul. Fiołkowa, ul. Storczykowa, ul. Diamentowa, ul. Brylantowa, ul. Sportowa, ul. Słoneczna, ul. Tęczowa, ul. Milejowska, ul. Księżycowa, ul. Spokojna, ul. Wesoła, ul. Ogrodowa, ul. Szkolna (okolice ul. Szkolnej 2), ul. Szkolna (okolice Biedronki), ul. Wacława Jawoszka (okolice Biedronki), ul. Wacława Jawoszka (okolice domków)

Ponadto, wkrótce będę miał bardzo dobrą wiadomość dla mieszkańców ulicy Obrońców Pokoju, ale poczekajmy jeszcze chwilę.

Rozmawiał Grzegorz Kuczyński

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876