Miłośnicy fast foodów i smakosze kultowych frytek mają powód do radości – Łęczna wkrótce przywita jednego z największych graczy na światowym rynku gastronomicznym. Restauracja McDonald's, będąca ikoną amerykańskiego stylu życia, szykuje się do otwarcia swojej filii w samym sercu miasta. Ta inwestycja nie tylko przyciągnie fanów charakterystycznych dań, ale także przyczyni się do wzrostu ekonomicznego i zwiększenia atrakcyjności Łęcznej.

 

Po blisko trzech miesiącach od ogłoszenia informacji o zamiarze sprzedaży nieruchomości przy skrzyżowaniu ulic Staszica i Chełmskiej, do licytacji przystąpiły trzy firmy: Aldi, Kaufland oraz McDonald's. Mimo że kilka innych podmiotów także wyraziło zainteresowanie, to tylko wymienione wcześniej podjęły decyzję o wpłaceniu wadium i rywalizacji o tę cenną nieruchomość.

Początkowa wycena działki wyniosła 3,5 miliona złotych, jednak burmistrz Leszek Włodarski postanowił podnieść wartość wywoławczą do 4,5 miliona złotych, co przyciągnęło jeszcze większe zainteresowanie inwestorów. Ostatecznie to McDonald's wygrał przetarg, oferując imponującą sumę 8,2 miliona złotych netto za hektarową działkę, do ceny należy doliczyć 23% podatek. Amerykański gigant nie żałował więc wydatków, aby zdobyć swoje miejsce w Łęcznej. W ten sposób to restauracja szybkiej obsługi wkrótce wzniesie swoje mury w samym sercu miasta!

Po serii analiz i spotkań w ratuszu stało się jasne, że Łęczna jest niezwykle atrakcyjnym rynkiem dla McDonald'sa - skomentował wyniki transakcji burmistrz Leszek Włodarski. Wielu mieszkańców pisało w ankietach, że brakuje w mieście tej sieciówki. Jesteśmy zadowoleni, że globalna marka wybrała nasze miasto na swój nowy punkt – dodał Włodarski.

Obecność McDonald'sa przyniesie nie tylko znaczący zastrzyk finansowy dla budżetu miasta, ale także stworzy nowe miejsca pracy, szczególnie dla młodszych pracowników. Ponadto, wpływy z tytułu podatków mogą wynieść nawet kilkaset tysięcy złotych rocznie, co pozwoli na realizację innych projektów i inicjatyw na rzecz społeczności. Rozwinięcie sieci restauracji przyczyni się również do wzrostu lokalnego biznesu, zwiększenia prestiżu miasta i przyciągnięcia mieszkańców z okolicznych miejscowości oraz turystów odwiedzających malownicze Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie.

Można przypuszczać, że restauracja stanie się miejscem spotkań i odpoczynku gdzie mieszkańcy i turyści będą mogli usiąść i cieszyć się posiłkiem w przyjemnej atmosferze. Restauracje McDonald's od dawna pełnią rolę społecznych oaz, tworząc przestrzeń dla rodzin i przyjaciół, a także spotkań biznesowych.

Istotnym elementem może być zaangażowanie McDonald'sa w lokalne inicjatywy społeczne i kulturalne. Sieć ta słynie z działań charytatywnych oraz współpracy z miejscowymi liderami.

Nie można zapominać o cyrkach i wesołym miasteczku, które odwiedzają nasze miasto 3-4 razy w roku. Dla nich zostaną wskazane nowe lokalizacje, umożliwiające rozbudowę atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Przypuszcza się, że restauracja McDonald's może zostać otwarta już w przyszłym roku. To smakowita wiadomość dla wszystkich miłośników kultowego smaku Maczka!

Grzegorz Kuczyński

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876