Ponad promil alkoholu i dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi miał 39 letni motorowerzysta zatrzymany przez policjantów z łęczyńskiej drogówki. W takim stanie podróżował wraz ze swoim nastoletnim synem.

Do zdarzenia doszło 13 września około godziny 16.00 w miejscowości Garbatówka gmina Cyców. Policjanci z łęczyńskiej drogówki zauważyli motorowerzystę. Postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Na widok radiowozu wjechał na teren jednej z posesji i próbował oddalić się od pojazdu. Natychmiast został zatrzymany.

Okazał się nim 39 letni mieszkaniec gminy Cyców. Policjanci sprawdzili stan jego trzeźwości. Miał ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnych systemach wyszło na jaw, że posada dożywotni zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna w takim stanie przewoził swojego 14 letniego syna.

Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Poza konsekwencjami związanymi z jazdą w stanie nietrzeźwości odpowie również za złamanie sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów. Zgodnie z obowiązującym prawem grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

GK

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876