Blisko 15 000 złotych straciła 47 letnia mieszkanka gminy Spiczyn po tym jak chciała sprzedać naszyjnik.

Do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosił się 47 letnia mieszkanka gminy Spiczyn. Poinformował funkcjonariuszy, że padł ofiarą oszusta na popularnym portalu ogłoszeniowym olx.

Oświadczyła, że wystawiła na portalu społecznościowym Facebook do sprzedaży naszyjnik. Następnie otrzymała informację od osoby zainteresowanej zakupem, aby wystawiła go do sprzedaży na serwisie OLX. W dalszej kolejności otrzymała wiadomość sms z której wynikało, że przedmiot został zakupiony, aby potwierdzić sprzedaż należy kliknąć w załączony link. Kobieta weszła w link gdzie wpisała dane do logowania do bankowości elektronicznej. Następnie telefonicznie skontaktowała się z nią osoba podając się za pracownika centrum obsługi OLX. Poleciła wygenerowanie kodów Blik celem weryfikacji transakcji. 47 latka podała 4 kody Blik na łączna kwotę blisko 15 000 złotych. Kiedy odmówiła podania kolejnych kodów wówczas jej rozmówczyni rozłączyła się.

Nigdy nie przekazujmy kodów Blik nieznajomym. Podczas sprzedaży towarów nie korzystajmy z przesłanych linków! Wszelką korespondencję prowadźmy jedynie za pośrednictwem danej platformy.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876