22 września łęczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, 22 - letnich mieszkańców Chełma i gm. Rejowiec, do sprawy kradzieży samochodu marki Suzuki Samuraj. Pojazd ten z informacją o sprzedaży stał zaparkowany na posesji w gm. Puchaczów. Właściciel oszacował straty na kwotę 6 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyźni najpierw ukradli tablice rejestracyjne z dwóch pojazdów zaparkowanych w Puchaczowie po czym podczepili do suzuki i do swojego samochodu, którym się poruszali. Skradziony pojazd ukryli na posesji wujka jednego ze sprawców w gm. Niedrzwica Duża. Tam samochód zastał przez nich przemalowany z koloru czerwonego na kolor czarny. Policjanci odzyskali skradziony pojazd i przekazali właścicielowi.

Funkcjonariusze odzyskali też skradzione tablice rejestracyjne. 22 września 22–letni mieszkaniec Chełma usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Dzień później ten sam zarzut policjanci przedstawili jego koledze. Obaj mężczyźni zostaną doprowadzeni przed oblicze prokuratora, który zadecyduje o ich dalszym losie.

Zgodnie z obowiązującym prawem przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876